Καλώς Ήρθατε στην ιστοσελίδα μας!

ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Δημοτικό Σχολείο & Νηπιαγωγείο Κωσταραζίου

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Το Δημοτικό Σχολείο & Νηπιαγωγείο  Κωσταραζίου ευχαριστεί το Εθελοντικό Τμήμα Αντιμετώπισης Καταστροφών, το οποίο άμεσα ανταποκρίθηκε στην πρόσκληση μας και παρουσίασε, σε μαθητές και εκπαιδευτικούς στις 4-4-2012, ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα  ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ. Ο εύστοχος βιωματικός τρόπος παρουσίασης του αντικειμένου μάς έδωσε την ευκαιρία να αποκτήσουμε χρηστικές γνώσεις- πληροφορίες, για την αντιμετώπιση έκτακτων περιστατικών και παροχής πρώτων βοηθειών. Η ομάδα των εθελοντών με την όλη τους παρουσία   στο χώρο του Σχολείου μετέφεραν και δίδαξαν , με τον πλέον ζωντανό τρόπο, τις αξίες της συνεργασίας, της αλληλεγγύης, του εθελοντισμού και πάνω απ? όλα της ανθρωπιάς που πρέπει να διακρίνει όλους μας.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί τους συγχαίρουμε και τους ευχαριστούμε.